Founding Members, est 1974

 

John A. Abbott ’42
Robert H. Allen ’50
W.E.“Andy”Anderson’27
D.C. “Spike” Arnold ’27
James A. Aston ‘33
S.J. “Punk” Baker ‘27
Richard D. Ball ’69
Byron Barber ’61
Z.W. “Willie” Bartlett ‘29
R.C. “Beau” Bell ’31
E.G. Bilderback ’45
Willie Blackmon ‘73
Mike R. Boyd ’69
William G. Breazeale ’35
James G. Brewer ‘61
Larry G. Broaddus ’61
Travis B. Bryan, Jr. ’49
Roy E. Bucek ’42
L.P. “Lefty” Bumpers ’40
Jess “Red” Burditt, Jr. ’47
Herschel Burgess ‘29
John H. Burton ’62
Sam A. Byer ’63
Ronald R. Byrd ’65
A. Paul Callahan ’36
Louie Capt ’54
S.W. “Bill” Cauthorn ‘60
A.D. “Don” Chase ’60
A.B. ‘Nurmi’ Childers ’28
Gen. Mike P. Cokinos ‘43
Donald G. Costlow ’61
R.E. “Bob” Cowling ’44
George W. Cox ‘35
Luther B. Cox ’35
Jack A. Crichton ’37
Johnnie H. Crump ‘27
Jordan Cunningham ’33
John H. Cuthrell ’29
E. Ralph Daniel ‘49
Mit W. Dansby ’27
J. “Mule” Davis ’21
Dooley Dawson ‘32
G. David Dealy ’64
John DeWitt ’51
Ed Dudley ’58
Lee M. Duggan, Jr. ’49
R.A. “Bob” Easley ’54
J. Ralph Ellis, Jr. ‘52
Frank C. Fisher, Jr. ’62
James B. Fowler ’52
Carter L. Franklin ‘61
Wayne Freiling ’62
Warren A. Gilbert, Jr. ’46
Dennis H. Goehring ‘51
Henry E. Goff ’56
Robert Goodenough ’64
Bryan Gouger ‘21
Carl M. Gough, Jr. ’69
M. Danny Green ’46
Cliff Gregory ‘35
Max G. Greiner ’51
John R. Guynes ’22
R.E. “Dick” Haas ‘45
R.H. Harrison, Jr ‘20
Leroy J. Hauerland ’69
Arthur B. Haws ’48
Scotty Hendricks ’70
Frank P. Hernandez ’61
John W. Herring ‘34
R.B. ‘Dick’ Hickerson ’61
William W. Hoffman ’72
C.T. “Shiro” Hoke ‘31
C. Ray Holbrook ’48
Robert C. Holmes ’49
W.B. Holsonbake ‘31
Billy Pete Huddleston ’56
Barlow “Bones” Irvin ’26
Dewey L. Jacobs ‘51
George S. Kadera ’50
Gen. J.M. Kenderdine ’34
T.H. “Tom” Kennerly ‘63
Martin B. Killian ’26
Kenneth W. Kipp ’63
James E. Kirkland ‘49
Ed F. Kruse ’49
W.H. “Bill” Kubecka ’71
Sid M. Kyle ‘26
Dr. James T. Lang ’43
Jim E. Langston ’58
Arthur L. Lapham ‘44
Yale Lary ’52
Cotton Lindloff ’50
E.M. Lindsey, Sr. ‘38
Glenn Lippman ’52
R. Bill Livingston ’39
O.B. Magrill ‘32
Herschel G. Maltz ’50
C.E. “Bull” Marcum ’33
Leo J. Marquette ‘55
Homero T. Martinez ’37
Tommy Maxwell, Jr. ’69
Charles N. McDonald ‘52
Joe M. McGlothlin ’44
H.J. “Mac” McKenzie ’27
B.J. “Shug” McPherson ‘51
R.E. Merritt ’64
Pryse Metcalf, Jr. ’49
Kenneth Mills ‘38
Tom W. Mills ’30
Charlie Milstead ’60
Lynn D. Monical ‘56
A.A. “Bus” Moore ’32
Doyle H. Moore ’51
Bruce H. Morisse ‘50
Carl D. Moulden ’32
Fred L. Nabors ’42
Bobby Nichols ‘58
T.K. Niland ’53
Norbert K. Ohlendorf ’54
C.E. “Pat” Olsen ‘23
Paul L. Oullette ’66
W. Hunter Parks ’37
H.B. “Buddy” Payne ‘60
Henry Pearson ’55
Tom W. Penn ’46
Harry T. Pinson ‘22
M.J. “Jerry” Pizzitola ’64
Henry F. Potthast ’38
Richard C. Prater ‘47
Marion C. Pugh ’41
R. Royce Raven ’50
Michael R. Reeves ‘72
W. Nelson Rees ’32
A. Fred Renaud, Jr. ’42
J. E. “Jocko” Roberts ‘33
James E. Roberts, Jr. ’61
Cullen Rogers ’42
Bill F. Ross ‘57
Clinton H. Rothe ’21
Sam E. Rowland ’55
David J. Russo ‘73
Raymond Salazar, Jr. ’66
Robert W. Sanders ’23
Sam Houston Sanders ’22
Wayne F. Schaper ‘59
Joe H. Schmid ’59
Gene Schrickel, Jr. ’49
W.H. “Bill” Schroeder ‘56
Field Scovell ’30
A.L. “Dutch” Sebesta ’32
W.R. “Dub” Sibley ‘43
Wayland A. Simmons ’62
A.R. “Randy” Sims ’61
James M. Singleton IV ‘66
R.L. “Bob” Smith ’51
Ellis Stansel ’35
Frank W. Stark, Jr. ‘64
Walter Steymann ’45
George Strickenhausen ’44
Deward L Strong ‘69
Skelly Strong, Jr. ’71
Sammie R. Teague ’61
E.E. “Ed” Thomas ‘53
C. J. “Tex” Thornton ’49
Terry V. Trippet ’68
Joe Utay ‘08
Eddie Van Dyke ’62
Hank Wahrmund ’44
J.D. Danny Walston’74
Paul J. Washburn ’25
Pete K. Watkins ’43
Charles Weinbaum, Jr. ‘47
Joe H. Wellborn ’66
Thomas E. Wesson ’42
Taylor Wilkins ‘35
W.E. “Ted” Winn ’22
John A. Woods ’73
Elmer Wooldridge ‘27
Richard “Bear” Wright ’33
Howard W. Zuch ‘52