2014 Active Members

Jack Abbott Men’s Track 1969
Pam Abernethy Women’s Track 1984
Michael Adair Football 1987
Brent Adams Manager 1989
Jimmy Adams Football 1970
Kent Adams Football 1983
Neal Adams Yell Leader 1968
Roddy Alexander Football 2000
Robert Allen Men’s Track 1950
Edward Allred Yell Leader 1990
Christine Amo Women’s Tennis 2010
Kenneth Anderson Men’s Track 1968
Luke Anderson Football 2002
Jaxson Appel Football 2006
Bill Appelt Football 1958
Terry Archer Men’s Golf 1968
Todd Ariens Football 1990
Coy Armstrong Manager 1992
David Armstrong Yell Leader 1989
Bob Arnold Baseball 1969
Blake Arrant Men’s Tennis 1996
Scott Arthur Baseball 2012
Bill Ashburn Men’s Tennis 1956
Trent Ashby Yell Leader 1995
Guy Baber Hall of Honor 1945
David Bailey Yell Leader 1956
Allen Baker Football 1951
Robin Baker Men’s Tennis 1979
Andrew Baldwin Baseball 2005
Jerry Ballard Baseball 1965
Warren Barhorst Football 1988
Mitch Barker Men’s Tennis 1974
Robert Barnett Football 1967
Michael Barnhart Associate 1987
Julie Bass Equestrian 2003
Spencer Baum Football 1987
Kyle Beall Men’s Track 1984
Bobby Beach Baseball 1983
Ed Beckcom Football 1963
Sam Bell Football, Men’s Track 1982
Mike Bellar Football 1972
Brett Bennett Men’s Track 2011
Sidney Bergoon Football 1962
Emily Berry Archery 2005
Cody Beyer Football 2009
Max Bird Football 1974
Russ Birdwell Football 1989
Glenn A. Blake Men’s Track 1954
John Bloss Yell Leader 2000
Leroy Bodemann Men’s Track 1949
Thomas Bolcerek Football 1989
Brian Bond Baseball 1998
Joseph Boring Baseball, Football, Men’s Basketball 1955
Robert Bostic Football 1987
Steven Bowman Men’s Golf 1980
Michael Boyd Men’s Track 1969
Ramsey Bradberry Football 1992
Kate Bradley Equestrian 2005
Jim Brady Football 1996
Justin Brantly Football 2009
Stacy Breihan Football 1979
Daniel Briggs Men’s Golf 1983
Arie Britt Men’s Track 1967
Douglas Brodhead Men’s Track 1975
David Brothers Football 1980
Bob Brown Men’s Track 1966
Darrell Brown Football 1957
Stephen Brown Men’s Tennis 1992
Steve Broussard Associate 1973
King Buckner Men’s Track 1957
John Buffin Men’s Golf 1967
Thomas Buford Yell Leader 1986
Jonte’ Buhl Football, Men’s Track 2004
Jason Bullard Baseball 1993
John Bulovas Football 1989
Michael Bunger Football 1972
Alan Buonasera Baseball 1978
Kevin Burnett Men’s Cross Country 2012
Joe Burt Baseball 1960
Jon Burt Yell Leader 1983
Tom Campbell Football 1989
Donyale Canada Women’s Basketball, Track 1996
Rayford Carey Yell Leader 1967
Tim Carlton Men’s Golf 1978
Thomas Carmody Football 1982
Ron Carpenter Football 1964
Michael Carroll Trainer 1990
Bobby Carter Track 1958
Frank Case Football 1989
Toby Castellaw Associate 1989
Michael Caswell Football 1969
Charles Cates Men’s Track 2005
Arthur Chase Baseball 1960
Suzanne Chatham Women’s Cross Country 1984
Blane Cheatham Football 2013
Louis Cheek Football 1987
Edmond Cherry Manager 1969
Kasey Cheshier Football 2004
Jason Chesson Baseball 1993
Tom Christner Football 1983
Detrich Clariett Women’s Track 1997
Lance Cobb Baseball 1966
Brent Coffey Men’s Swimming 1995
Ronald Coker Manager 1986
Leonard Coleman Men’s Track 1948
Fritzie Connally Men’s BasketballMen’s Track 1958
Thomas Connell Men’s Tennis 1972
Alyssa Conner Women’s Swimming 2012
Bobby Conrad Football 1958
Warren Conway Trainer 1990
Linda Cornelius Women’s Track 1979
Frank Cox III Yell Leader 1965
Kenneth Cox Yell Leader 1959
John Cozad Yell Leader 1955
James Craig Football 1964
John Crain Baseball 1964
Mandy Crider Equestrian 2004
Thad Crooks Track and Cross Country 1962
Robert Crosser Rifle 1949
Norman Crow Football 1983
Eric Crutchfield Football 2004
Alec Cuellar Football 1990
Lloyd Curington Football
Jesse Curlee Men’s Tennis 1967
Cydne Currie Soccer 2009
Amanda Cushman Equestrian 2010
Paul Czerwinski Baseball 1971
Jayme D’Agnolo Men’s Cross CountryMen’s Track 2004
Richard Daniel II Football 1995
Bart Daniel Men’s Track 1983
Robert Danklefs Football 1996
David Davis Football 1992
Frank Davis Yell Leader 1955
David Dealy Manager 1964
James Dean Jr. Football 1977
Tracy DeVage Gymnastics 1982
Mike Devine Football 1966
Wade Diederich Men’s Swimming 1997
Mike Dillingham Baseball 1935
Mike Devine Football 1966
Roy Dollar Men’s TrackFootball 1952
Eddie Dominguez Men’s Basketball 1966
Robert Dosher Associate 1966
Dave Drapela Football Associate 1995
Jerry Durbin Men’s Golf 1957
William Dusek Football 1998
Albert Dwarshus Associate 1966
Erick Earp Football 1993
Mike Easley Baseball 1989
Robert Easley Football 1955
Edwin Ebrom Football 1972
Jenni Edgar Women’s Basketball 1985
Hector Elizondo Football 1991
John Elkins Football 1984
Bob Ellis Men’s Golf Coach
Kevin Ellis Football 1990
Reuben Englert Baseball 1972
Gloria Epperson Women’s Track 1989
David Evans Trainer 1961
Jesse Even Men’s Diving 2001
James Farris Football 1964
Ronald Faulkenberry Men’s Swimming 1978
Kent Finley Football 1973
Chris Fisher Manager 1997
Patrick Flinn Football 1981
Roger Feldman Hall of Honor
Daphne Fitzpatrick Women’s Track 2010
Patrick Fleming Football 2006
Lupe Fraga Baseball 1957
Matthew Frazier Trainer 2005
Darryl Fry Baseball 1987
Chris Fulbright Baseball 2000
Michelle Fusselman Volleyball 1984
John Gallamore Baseball 1969
Albert Galle Baseball 1961
Richard Galloway Baseball 1973
Christopher Garrison Manager 1987
Bo Galle Baseball 1961
Robert Gates Men’s Golf 2008
Chuck Gay Football 1990
Brent Gilbert Men’s Golf 1990
John Gilbert Football 1958
Thomas Gilliland Baseball 1987
Greg Gilman Trainer 1984
Ted Ginsberg Football 1976
Amber Gnatzig Soccer 2010
James Goerig Football 1994
David Goff Men’s Basketball 1980
Robert Goodenough Manager 1964
Rhett Goodman Manager 2012
Robert Gosney Football 1954
Geoff Gowens Trainer 2002
Edward Grant Men’s Swimming 1970
Chris Gray Manager 2009
William Gray Baseball 2000
Derek Green Men’s Track 1987
Courtney Gregory Equestrian 2005
Bobbie Sue Greiner Football 1951
Jody Griggs Men’s Track 1984
Dewayne Grimes Manager 1992
William Grimmer Manager 1982
Clif Groce Football 1994
Gary Gruben Football 1970
Tito Guerrero Manager 1970
Matt Gurley Football 1988
Raymond Haas Jr. Football 1953
Miranda Hadamik Women’s Golf 2006
Boyd Hadaway Baseball 1970
Jonathan Hall Men’s Track 1989
Richard Hall Men’s Track 1964
Charles Hammonds Trainer 1964
Ray Hannigan Manager 1961
David Hardy Football 1982
George Hargett Football, Baseball 1964
Chris Harrington Football 2008
John Harrington Men’s Swimming 1961
Melissa Harrington Soccer 2008
Adam Harris Football 2002
Brian Harrison Baseball 1992
George Hartung Men’s Track 1955
Tommy Hawthorne Baseball 1975
Kay Hays Soccer 1990
Michael Heard Baseball 2010
J. Mike Heitmann Men’s Basketball 1970
Zac Henderson Men’s Track 2005
Joey Herr Football 1972
Julie Herridge Women’s Golf 1994
Henry Hewes Yell Leader 1996
Ryan Hillstead Manager 2010
David Hoelscher Yell Leader 1970
David Holcomb Men’s Golf 1966
Farah Holder Volleyball 1999
Maurice Holt Men’s Track 1989
Jerry Honore Football 1975
David Hoot Football 1972
Don Houston Yell Leader 1957
William Howard Baseball 1971
A. Lawson Howard Football 1967
Thomas Howard Football 1959
Cody Hubbell Men’s Tennis 2001
John Hudson Jr. Baseball 1962
Richard Huggins Jr. Men’s TrackMen’s Cross Country 1979
Steve Hughes Baseball 1991
Paul Hulin Football 1975
Don Hullum Baseball 1959
Roland Hurst Manager 1972
Brant Ince Yell Leader 1991
Tom Ingram Men’s Swimming 1981
Troy Ireland Yell Leader 1987
Randle Jackson Manager 2009
Michael Janecek Baseball 1985
Michael Jay Football 1978
Monty Jay Football 1986
Britt Jenkins Manager 1965
Chris Johnson Football 1972
John Johnson Men’s Golf 1962
Scott Johnson Trainer 1980
Paul Johnson Football 1968
Steve Johnson Men’s Track 1984
Bill Johnston Football 1997
Kris Johnston Football 2004
David Jones Men’s Golf 1986
Robert Jones Football 2005
Stacy Jones Football 2002
Toya Jones Football,Men’sTrack 2000
Don Joseph Yell Leader 1951
Matt Juengel Baseball 2012
Brantly Justin Football 2009
Karl Kapchinski Trainer 1979
Kyle Kapchinski Manager 2005
Kennard Karr Men’s Swimming 1965
James Kazmierski Football 1968
Don Keller
Kyle Kelley Manager 1995
Larry Kelm Football 1987
David Kemp Yell Leader 1996
Blake Kendrick Football 2004
David Kennard Baseball 1983
Joanne Kester Women’s Tennis 1992
Terrence Kettler Baseball 1961
Richard Kidwell Manager 1987
John Kirk Football 2005
Roy Kirkpatrick Football 1971
Gary Kitchens Football 1969
Terence Kitchens Football 2000
Terry Klein Manager 1978
Royne Knox Yell Leader 1964
Mike Kohlman Football 1965
Jim Kole Football 1989
Tom Kolle Men’s Basketball 1958
Jim Kotch Trainer 1975
Alex Kotzur Football 2006
Gary Kovar Football 1967
Travis Labhart Football 2014
Gaston Lamascus Football 2014
Charles LaGrange Football 1966
Walter LaGrone Football 1963
Nick Lamantia Football 2008
Jim Langston Football 1958
Scott Lark Football 1989
Granville Lasseter Yell Leader 1975
Joseph Lastelick Baseball 1953
Doug Lawson Football 1989
J.P. LeCompte Football 2000
Joe Leeper Yell Leader 1960
Brenda Lehmann Women’s Golf 2006
Trenton Lewis Football 1992
Earnest Lindsey FootballMen’s Track 1938
Glenn Lippman Football 1952
Thomas Little Football 1996
Britt Lively Football 2003
Lizette Lobpries Volleyball 1977
Carolyn Lohman
Carter Lomax Jr. Men’s Tennis 1973
John Long Men’s Track 1963
Richard Love Football 1962
Ann Marie Lowe Equestrian 2006
Gene Lowery Football 1995
Stephen Luebbehusen Football 1972
Paul Luedtke Football 1987
Missi Lutz Softball 1993
Lonnie Madison Football 2001
Mark Magee Baseball 1983
Scott Maham Football
Peter Maida Baseball 1969
Kyle Mangan Football 2012
Terry Marcum Manager 2000
Ryland Marek Football 2001
Charles Marshall Football 1977
Kirk Mason Men’s Swimming 1984
Chris Massey Trainer 1979
Haven Massey Football 2004
Randy Matson Men’s Basketball, Track 1967
Sharon Mayfield Trainer 2001
Allyson McCale Women’s Tennis 1991
Toby McCarthy Football 2000
Scott McClatchy Trainer 1994
Pat McCrory Men’s Basketball 1955
Treshan McDonald Softball 1984
Jay McHugh Men’s Basketball 1983
Edward McKaughan Football 1966
Shelton McMath Volleyball 1991
Mark McQueen Football 1983
Dan Meadows Men’s Track 1966
Juan Medina Fencing 1969
Victoria Mellinger Volleyball 2013
Larry Merrifield Rifle 1991
Sarah Mengers Trainer 2009
Arthur Merritt Men’s Basketball 1964
Scott Migl Baseball 2010
Eric Miller BaseballFootball 1954
Mark Miller Men’s Golf 1991
Thomas Miller Yell Leader 1959
George Mills Men’s Cross Country,Men’s Track 1994
Kyle Mills Trainer 2003
Dwayne Morley Men’s Golf 2003
Vol Montgomery Yell Leader 1954
Matt Moore Football 1999
Ron Moore Football 1965
Thomas Moore Football 1961
Todd Moore Football 1996
Thomas Morris III Men’s Tennis 1962
Jared Morris Football 2003
Jay Muller Football 1987
Douglas Mullins Baseball 1957
Joseph Munson Football 1960
Robert Munson Men’s Track 1970
Norman Myers Men’s Track 1965
Apryl Neal Trainer 2001
Jerald Neal Men’s Basketball 1988
Robert Neal Men’s Tennis 1965
Brandon Neff Yell Leader 1999
Tom Nelson Yell Leader 1963
Andrew Nettune Baseball 2011
John Nilson Football 1966
Frank Norris Men’s Track 1954
Roy Northrup Football 1961
Steve Novosad Trainer 1999
Bill O’Bryant Men’s Tennis 1965
Thomas O’Dwyer Baseball 1947
Kari Oatman Volleyball 2006
Michael Offner Men’s Swimming 1966
Christina Ohaeri Track 2002
Norbert Ohlendorf Football 1954
Alvin Olbrich Football 1939
Lois Osborn Trainer 1981
Andrew Overton Football 1965
Sean Page Football 1987
Vince Palasota Football 1988
Charles Paradowski Baseball 1959
Albert Parra Football 2006
Joseph Parrish Football 1939
Ashley Patterson 2012
Daniel Penaloza Men’s Track 1964
Paul Pender Football 1982
Dan Peoples Football 1973
Gina Perez Softball 1997
Ashley Perrin Manager 2009
Philip Peter Football 1964
David Peterek Men’s Track 1975
Tim Petru Baseball 2002
James Phillips Football 1963
James Piper Football 1970
Darlene Pittman Manager
Ronald Plackemeier Yell Leader 1975
Billy Polasek Football 1972
Daniel Pollard Football 1987
Virginia Porrata Women’s Tennis 1979
Jennifer Poth Women’s Golf 2001
Ginny Potthoff Women’s Golf 2005
William Powell Football 1957
Robert Power Manager 1968
Kyle Prater Trainer 2002
Richard Prater Men’s Swimming 1947
Mark Presswood Football 1982
Melody Pritchard Softball 1982
Tara Pulaski Volleyball 2004
John Pumphrey Football 1975
Jack Quirey Men’s Track 1949
Josh Ralston Men’s Track 2003
Glendale Rand Football 1957
Tim Rau Manager 1990
Royce Raven Men’s Track 1950
Tom Ray Football 1986
Joel Reagan Yell Leader 1978
Stephen Reid II Manager 1985
Ferol Richardson Women’s Tennis 1982
Dustin Riewe Football 2008
Charlie Riggs Football 1969
Fred Riscen Baseball 1988
Cody Risien Football 1979
Donald Robbins Football 1956
Mike Robbins Football 1982
Jim Roberts Jr. Manager 1961
Mitch Robertson Football 1971
Kristi Robinson Archery 2006
Sedrick Robinett Football 1998
David Rock Football 1993
Jeff Rodgers Coach 1993
Robert Roepke Manager 1961
Denise Roessler Women’s Track 1990
Brook Rollins Trainer 2001
Gareld Rollins Football 1958
H. Martin Rollins Men’s Track 1968
Brian Roome Manager 1998
Charles Royalty Football 1951
Caleb Russell Football 2012
Jacob Russell Football 2013
John Saffle Men’s Golf 1987
Bill Deene Sallee Football 1968
Jim Sampson Baseball Coach 1971
Dessie Samuels Women’s Tennis 1977
Robert Sanders Football 1995
Michelle Sasser Women’s Swimming 2007
Patrick Sauer Football 1986
Charles Saxe Football 1953
Casey Schaefer Yell Leader 2010
Wayne Schaper Baseball 1959
William Schmidt Men’s Track 1966
Larry Schueckler Men’s Swimming 1975
Matthew Schwab Football 1998
Derk Schwieger Men’s Basketball 1995
Phillip Scoggin Football 1965
James Sebastian Men’s Track 1965
Robert Segner Yell Leader 1969
Kate Shaffer Golf 2006
Ben Shanklin Yell Leader 1979
Robert Shivers Trainer 1963
Missy Siegel Softball 2011
Edward Silverman Football 1988
Bennie Sinclair Football 1955
Brent Sipe Trainer 1990
Stephanie Sites Women’s Swimming 1993
Hunter Skoog Yell Leader 2013
Scott Slater Football 1988
Celeste Slaughter Equestrian 2005
Robert Slavens Baseball 1983
Emmett Smallwood Men’s Track 1958
Adam Smith Baseball 2012
Donald Smith Football 1959
Homer Smith Men’s Track 1958
Jennifer Smith Hall of Honor 1964
Ralph Smith Football 1961
Steve Smith Associate 1991
Randy Smolen Football 1984
Daniel Sonnenberg Men’s Swimming 1974
Thomas Sooy Football 1969
Garry Sorrell Football 1990
Jason Sosa Men’s Cross Country 2001
Bill Soyars Football 1947
Tom Sparks Men’s Swimming 1971
Rick Spencer Football 1973
Steve Spitzenberger Football 1978
Clay Stagg Football 1995
Katherine Steinbrenner Women’s Swimming 1983
Ray Stevens Manager 1958
Karre Stevenson Volleyball 1988
Beth Stillwell Women’s Basketball 1979
Josh Stinson Baseball 2007
Michael Stinson Football 1970
Chad Stroemer Men’s Track 2009
Kyle Stuard Football 1984
Boone Stutz Foobtall 2005
Diego Suarez Men’s Swimming 2014
Dub Summers Football 1979
Albert Sustala Men’s Swimming 1991
Justin Sutton Men’s Track 2004
Johnnie Svatek Football 1980
Louie Swope Football 2013
Robert Sykes Yell Leader 1974
Darrell Taliaferro Football 1974
Marvin Tate Football 1955
Terry Taylor Baseball 1990
Jack Templin Football 1986
Reginald Tennyson Men’s Track 1993
Steve Thelen Baseball 1982
Brandon Thomas Manager 1996
Brian Thomas Baseball 1993
Cliff Thomas Football 1972
Ed Thomas Men’s Track 1953
Richard Thomas Men’s Track 1982
Jeremy Thomason Football 1992
David Thompson Manager 2006
Neal Thompson Baseball 1966
Reagan Thompson Yell Leader 2010
Fred Thornberry Yell Leader 1997
Thor Thornhill Men’s Track 2001
Robert Threadgill Men’s Basketball 1972
Sheri Threadgill Tennis 2012
Brett Tidwell Men’s Basketball 2010
Paul Timmins Men’s Basketball 1965
Trey Todd Men’s Golf 2007
James Toland Men’s Golf 1961
Robert Trott Trainer 1968
Rex Tucker Football 1999
Danny Tyroch Football 2007
Jason Upton Baseball 2007
Julie Vaccaro Women’s Track 1980
Murray Van Eman Manager 1997
David Van Houten Baseball 1971
Jon Van Sant Football 1982
Joseph Vasquez Men’s Swimming 1995
William Vasser Manager 1964
Jo Vendl Equestrian 2006
Christine Villavisencio Football 2012
James Vincent Football 2000
William Wade Men’s Golf 1968
William Wagner Men’s Swimming 2013
Sammie Wakil Women’s Track 1980
Chris Walker Men’s Basketball 2005
Walter Walker Men’s Basketball 1952
Kerry Walter Manager 1999
Robert Waltman Football Associate 1980
William Ward Football 1966
Lloyd Wassermann Associate Football 1958
Kaighin Watts Men’s Swimming 1963
Ron Webb Men’s Track 1991
Keyea Webster Equestrian 2003
Maureen Weidner Women’s Golf 1978
Charles Weinbaum Men’s Basketball 1947
Joe Weiss Football 1967
James Welin Cross Country 2013
Joe West Yell Leader 1954
Cristen Weyand Equestrian 2001
Richard Whatley Football 1965
John Wheat Football 1969
Anthony Whistler Trainer 1997
Bryan Whitaker Yell Leader 1995
Junior White Football 1994
Ryan White Football 2005
Taylor Whitley Football 2002
Diane Wholey Women’s Track 1983
Stewart Wilding Manager 2013
Grady Wilkerson Football 1977
Barbara Williams Coach
Buddy Williams Football 1965
Dena Williams Women’s Track 1981
Rick Williams Men’s Tennis 1965
Robert Wilson Football 1990
Jerry Windham Men’s Basketball 1963
David Winkler Associate 1981
Ken Wood Football 2012
Randall Woodruff Baseball 1979
Albert Yantis Fencing 1959
Jacob Young Football 2004
Elizabeth Zemanek Softball 1978
Scott Zinnecker Men’s Swimming 1971