Lifetime Members

As a life member of the Texas A&M Lettermen’s Association, your membership commitment has been instrumental in supporting our organization for many years.  The purpose of having a life membership option is to afford members the opportunity to invest in the organization while sustaining your active membership year after year.  All life membership payments are invested in the lettermen’s endowment fund. We truly appreciate your loyal support and willingness to show a commitment to this organization through your life membership! If you’re a life member and would like to contribute to your previous life membership commitment to equal the cost of life memberships today ($2,000) please CLICK HERE.

Daman Aaron 2008 Baseball
Carroll Aberg 1977 Basketball
C. Kent Adams 1981 Football
Jimmy Adams 1970 Football
Neal Adams 1968 Yell Leader
Nicky Adams 2001 Soccer
Sam Adams 1993 Football
Temple Aday 1981 Football
Sam Akard 1955 Yell Leader
Frank Alexander, III 1979 Men’s Golf
Karen Alexander 1992 Soccer
Dennis Allen 1995 Football
Grady Allen 1968 Football
Robert Allen 1950 Men’s Track
Edward Allred 1990 Yell Leader
Sean Alvarez 1997 Baseball
Tracy Anselmi 1982 Swimming
Thomas Arrington 1989 Baseball
Mike Arthur 1990 Football
Mike Arthur 1990 Football
Harvey Aschenbeck 1969 Football
Matt Axcell 1998 Trainer
Larry Ayers 1961 Baseball
P. D. Bairrington 1978 Football
Glenn Baker 1955 Fencing
Danny Balcar 1988 Football
Kristen Ballard 1998 Soccer
David Bandy 1982 Football
Byron Barber 1961 Baseball
Tony Barcelona 1946 Hall of Honor
Mitch Barker 1974 Men’s Tennis
Robert Barnard 1972 Men’s Tennis
Carol Barrett 1985 Associate
Brian Barrett 1978 Basketball
Ray Barrett, Jr. 1955 Football
Taneshia Barton 1997 Women’s Track
Wes Bautovich 2001 Football
Chris Bayer 2010 Trainer, Manager
Kenneth Beaird 1957 Rifle
Brian Beckcom 1992 Men’s Basketball
Michael Beggs 1968 Yell Leader
Kevin Beirne 1996 Football, Baseball
Richard Beller 1964 Baseball
James Bennett, Jr. 1994 Football
Brett Bergamo 2011 Yell Leader
Dean Berry 1987 Football
Greg Berry 1984 Football
John Binks 1974 Baseball
Richard Biondi 1960 Yell Leader
Trent Bishop 1994 Football
Trent Bishop 1994 Football
Willie Blackmon 1973 Men’s Track
Murray Blackshear 1981 Men’s Tennis
Renee Blaha-Talbot 1990 Softball
Travis Blalock 1992 Football
Stephen Blavier 1985 Football
W. Scott Blessing 1968 Men’s Track, Football
Roy Boenig 1976 Manager
Stephen Bohlmann 1976 Yell Leader
Robert Bonner 1978 Baseball
Herbert Booker 1981 Associate
Larry Bossier Hall of Honor
James Bounds 1965 Football
Richard Box 1961 Men’s Tennis
Tim Boyes 1982 Baseball
Joe Bramhall 1981 Baseball
Ty Branyon 2007 Football
Brian Brashears 1992 Cross Country
Keith Bratten 1980 Men’s Track
Justin Brazeal 2001 Football
Edward Breding 1967 Football
Ronald Brice 1963 Football
John Briley 2003 Men’s Golf
David Britt 1951 Hall of Honor, Baseball
Craig Brown 1975 Men’s Track
Vicki Brown-Sobecki 1978 Women’s Swimming
Craig Buchmann 1984 Men’s Swimming
Randy Bullock 2012 Football
John Bulovas 1989 Football
John Burnett 1987 Football
Anjanette Burns 1997 Soccer
Dennis Burns 1984 Football
Jon Burt 1983 Yell Leader
Billy Busch 1981 Men’s Track
Duke Butler, III 1970 Men’s Golf
Nolan Butterfras 2004 Men’s Basketball
H. Lester Byrd 1955 Baseball
Fred Caldwell 1982 Football
Kelli Campbell 1999 Women’s Track
Tim Campbell 2000 Men’s Swimming
Tom Campbell 1989 Football
Louis Capt 1954 Football
Ross Caraway 2003 Manager
Bobby Carpenter 1955 Yell Leader
Brian Carpenter 1989 Football
Charlie Carr 1979 Football
Julius Carroll 1960 Baseball
Ryan Carter 2010 Manager
Robert Caskey 1962 Football
Michael Caswell 1969 Football
Sidney Cauthorn 1960 Football
Kristina Chandler 1995 Soccer
Willowdean Chandler Associate
D. Keith Chapman 1971 Yell Leader
Kyle Charles 2004 Football
Louis Cheek 1987 Football
Ray Childress, Jr. 1985 Football
John Childs 1953 Yell Leader
Michelle Chow 1990 Women’s Swimming
Frank Cinatl 1983 Manager
Gary Clare 1985 Trainer
Karyn Clinch 1983 Women’s Track
Rich Coady 1998 Football
Steve Coan 1990 Yell Leader
Case Cochran 2013 Men’s Golf
John Codrington 1996 Baseball
Ronald L. Coker, Jr. 1986 Manager
Christopher Cokinos 1987 Men’s Basketball
Mike Cokinos 1943 Basketball, Swimming
John Collins 1966 Men’s Track
Fritzie Connally 1958 Track, Basketball
Gregory Cook 1992 Football
David Coolidge 1987 Football
Andy Cooper 1990 Men’s Golf
Sherman Corbett 1985 Baseball
Robert Cortez 1968 Football
Quentin Coryatt 1992 Football
Jerry Cox 1972 Hall of Honor
Kerry Cox 1992 Yell Leader
Lester Cox 1969 Manager
Travis Cox 1976 Trainer
Trent Cox 2006 Trainer
Karen Crain 1978 Basketball
Les Cramblet 1970 Manager
Trigg Crawford 1981 Basketball
Mark Crockett 1998 Associate
Brad Crowley 1997 Football
Bruce Crumley 1970 Men’s Tennis
Kevin Cunningham 1984 Men’s Basketball
Peter Currie 1985 Associate
Caley Cutshall-Lee 1992 Soccer
Gerald D’Ambrosio 1975 Men’s Track
Dan Daniel 1999 Football
James Darcey 2000 Track, Cross Country
Randall Dausin 1986 Football
Barry Davis 1976 Men’s Basketball
Don Davis 1961 Baseball
John Dawson 1981 Football
Matt Day 2003 Men’s Swimming
Royce Deaver 1963 Men’s Track
Mark Dennard 1978 Football
Dale DeRouen 1954 Cross Country, Track
John DeWitt 1951 Basketball, Baseball
William Dickson, III 1980 Football
Nancy Dingwall 1994 Women’s Tennis
Sam Dixon Associate
Rodney Dockery 1966 Yell Leader
Seth Dockery 1991 Football
William Doreen 1964 Cross Country
Dianne Douglas 1979 Volleyball
Matt Douglas 2003 Football
Weldon Drennan 1938 Football
Richard Duble 1962 Men’s Golf
Janet Duckham 1985 Basketball
Deanie Dudley 1984 Cross Country
Andy Duke 1989 Baseball
Freddy Dulock 1960 Track, Cross Country
John Dusek 1973 Football
Jennifer Duval 2001 Women’s Golf
Tyler Dyer 2010 Baseball
Joe Ecrette 1952 Baseball
Betty Edge Associate
Ben Edwards 2011 Manager
Michael Edwards 1984 Baseball
Joseph Eilers 1961 Football
Khaled El Dorry 2004 Men’s Tennis
Jay Elliott 1992 Football
Donald Ellis 1954 Baseball, Football
Larry Ellis 1973 Football
Drew Ellis 1993 Associate
Drew Ellis 1993 Associate, Fball
Ralph Ellis, Jr. 1952 Men’s Swimming
John Ellisor 1992 Football
John Erickson 1963 Hall of Honor, Football
Erika Eriksson 1989 Softball
Michelle Ewing 1997 Women’s Tennis
Robert “Tex” Farmer 1952 Basketball, Hall of Honor
Jeff T. Farrar 1983 Football
Lee Fedora 1994 Baseball
Dru Fenimore 1996 Men’s Golf
Robert Ferguson 2010 Football
Hal Fewell 1985 Football
Nathan Finke 1970 Men’s Tennis
Chris Fischler 1990 Football
Blake Fisher 1999 Manager
Franklin Fisher, Jr. 1962 Football
Lynn Fister 1970 Football
Paula Foore 1982 Women’s Track
Jenna Fossum 2002 Volleyball
Sara Frank 1994 Softball
Carter Franklin 1961 Football
Ashley Freeman 2011 Women’s Golf
Wayne Freiling 1962 Football
Thomas Frymire, Jr. 1989 Manager
Edward Fulbright 1949 Hall of Honor, Yell Leader
Sally Galbraith 1977 Basketball
Ozzie Gardner 2007 Men’s Swimming
T.Kay Garrett 1991 Softball
Bruce George 1997 Associate Football
Gerald Ghutzman 1971 Baseball
James Gibson 1976 Track, Baseball
Warren Gilbert, Jr. 1946 Manager, Men’s Tennis
Jon Gilby 1992 Football
Robert Gobin 1973 Coach
Dennis Goehring 1957 Football
Nancy Gold 1990 Soccer
Kimbelry Gonzalez 2001 Women’s Track
Hunter Goodwin 1996 Football
Cynthia Gough 1979 Softball, Basketball
Carl Gough, Jr. 1969 Football
Keron Graves 1988 Men’s Basketball
Delbert Graves 1999 Men’s Swimming, Trainer
Delbert Graves 1999 Men’s Swimming
William Gray 2000 Baseball
Thomas Gregory 1980 Football
Michael Griffin 1975 Trainer
Wally Groff 1964 Hall of Honor, Athletic Director
Karen Guerrero 1982 Softball
Oton Guerrero, III 1951 Men’s Golf
Roy Gunnels 1968 Football
Koby Hackradt 1998 Football
William Hancock 1964 Baseball
Geoff Hangartner 2004 Football
Eddie Hardin 1979 Football
Arthur Harnden 1945 Men’s Track
Erin Harris 2000 Archery
Richard Harrison 1996 Men’s Track
Wally Hartley 1989 Football
Karl Harvey 1987 Football
Leroy Hauerland 1969 Football
Arthur Haws 1948 Men’s Track
Sara Hayes 2008 Soccer
John Hays 1994 Rifle
Sean Heaney 2000 Baseball
David Heath 1976 Trainer
Francis Heath 1979 Football
Michael Henderson 1992 Manager
Chuck Henderson, Jr. 1994 Men’s Basketball
Lydia Herrera 1995 Women’s Track
Gary Herrington 1959 Baseball
R.B. Hickerson, Jr. 1961 Baseball
Clay Hicks 1999 Football
Dan Hill 1984 Associate
David Hill 1981 Football
Henry Hill 1956 Fencing
Randall Hillhouse 1974 Manager
Charles Hillje 1990 Football
Ira Hillyer Associate
Charles Hinton, Jr. 1976 Yell Leader
Brad Hisle 1982 Baseball
Clara Ho 2002 Swimming
Shea Holder 1999 Football
Daylan Holt 2001 Baseball
M. T. Hopgood, Jr. 1965 Yell Leader
R. Wendell Housley 1969 Football
A. Lawson Howard 1967 Football
Patrick Hubert 1951 Associate
Sittichoke Huckuntod 1992 Baseball
Billy Pete Huddleston 1956 Football
Chad Hudson 1999 Baseball
Joe Hughes 1975 Yell Leader
Jake Humphreys 2001 Manager
Philip Hundl 1990 Football
Richard Hunkler 1957 Men’s Swimming
Patrick Ivey 2012 Yell Leader
Bradley Jackson 2003 Men’s Basketball
Arlis James 1981 Football
Arlis James 1981 Football
Calvin Janner 1962 Football
Jared Jaroszewski 2012 Football
Weldon Jaynes 1954 Hall of Honor
Andrew Jeffress 2010 Manager
Wilson Johnson 1996
Kris Johnston 2004 Football
J. Tilford Jones 1948 Track, Cross Country
Jennifer Jones 2003 Equestrian
Lawrence Jones 1971 Men’s Diving
Edward Kachtik 1955 Football
Stephanie Kaiser 1992 Softball
Neil Kallmeyer 1991 Men’s Swimming
Charles Kamps, Jr. 1973 Football
Louis Kana 1969 Manager
Bruce Katt 1972 Baseball
Robert Keith 1957 Football
John Kellen 1984 Football
Ashley Kelley 2004 Equestrian
Trent Kelley 1992 Yell Leader
Jana Kennedy 1984 Women’s Track
Kevin Kennedy 1980 Football
Thomas Kennerly 1963 Men’s Swimming
Thomas Kennerly 1963 Men’s Swimming
Ronald Keys 1979 Men’s Track
James Killebrew 1948 Men’s Tennis
Guy King,   Jr. 1952 Hall of Honor
Kenneth Kipp 1963 Football
Leslie Klinksiek 1985 Rifle
Charissa Kolkhorst 1995 Women’s Golf
Jim Kotch 1975 Trainer
Shane Krahl 1991 Football
Arno Krebs 1964 Hall of Honor
Charles Kroll 1971 Men’s Tennis
Rolf Krueger 1969 Football
William Kubecka 1970 Football
Gary Kubiak 1982 Football
Allison Kuhlmann 1995 Women’s Swimming
Gary Lamb 1979 Trainer
Newton Lamb, Jr. 1960 Men’s Track
Ted M. Lamp 1975 Football
Lisa Langston 1986 Track, Basketball, Hall of Fame
R. Yale Lary 1952 Football, Baseball
Griff Lasley 1974 Yell Leader
David Lawhorne 1986 Yell Leader
Erin Lechler 2001 Volleyball
Shane Lechler 1999 Football
Kyle Lednicky 1998 Football
Randy Lee 1991 Men’s Golf
Paul Leming, Jr. 1952 Men’s Track
Grant Lengefeld 2001 Associate
Yvonne Letney 1990 Volleyball
Trenton Lewis 1992 Football
Dan Leyendecker 1990 Football
Katy Lietzau 2004 Swimming
Ike Liles 1984 Football
Cordell Lindsey, III 2000 Baseball
Scott Livingstone 1988 Baseball
Jonathan Lusk 2004 Yell Leader
Tom Lyles 1949 Hall of Honor
Johnny Lyon 1959 Men’s Swimming
Michael Machemehl 1971 Men’s Golf
Kendall Madden 1999 Men’s Track
Jeff Maggert 1986 Men’s Golf
Amber Magnuson 2002 Soccer
Curt Magnuson 1999 Manager
Herschel Maltz 1950 Baseball, Manager
Danielle Mansour 2001 Women’s Tennis
Jill Marlatt 2006 Softball
Joan Marshall 1978 Gymnastics
Jeffrey Marx 1986 Men’s Swimming
Fletcher Massie 2009 Yell Leader
Garry Mauro 1970 Yell Leader
Homer May,   Jr. 1973 Football
Robert McBurnett 1978 Trainer
James McCall 2004 Trainer
Matt McCall 1990 Football
Matt McCall 1990 Football
Michael McClure 1966 Baseball
Randy McCown 1999 Football
Danny McCray 1997 Football
Stephen McGee 2008 Football
James McKeehan 1995 Football
Seth McKinney 2001 Football
Steve McKinney 1998 Football
Janis Metcalf Associate
Tony Meyer 1980 Associate
Beth Micek 2000 Volleyball
Doug Middleton 1986 Football
Robert Middleton 1987 Football
Kristin Milchanowski 2003 Archery
Curtis Mills 1971 Men’s Track
Charles Milstead 1960 Football
David Minor 1995 Baseball
Nick Mirgeaux 1997 Associate, Football
Samuel Mitchell 1996 Baseball
Theodore Mohle, Jr. 1952 Manager
Deanna Monical 1956 Baseball
W. Monk 1978 Football
Michael Montgomery II 2012 Football
Warren Moore III 1994 Baseball
Cheri Morgan 1989 Volleyball
Dwayne Morley 2003 Men’s Golf
Clint Moser 2001 Yell Leader
Larry Motley 1987 Football
Mark Motley 1988 Football
Dennis Mudd 1985 Football
M. Sheila Muehr 1983 Women’s Golf
Don Muhlbach 2003 Football
Vicki Mullins 1979 Volleyball
Kevin Murray 1986 Football
Mark Naftanel 1999 Swimming & Diving
Derek Naiser 1989 Football
Spiro Nakos 1993 Manager
Jonathan Nance 2000 Track & Field
William Newton 1985 Football
Dat Nguyen 1998 Football
Jerry Nichols 1965 Football
John David Nicholson 2005 Football
Leonard Odom, Jr. 1970 Football
Tom O’Dwyer 1976 Associate
Kristi O’Flaherty 1984 Women’s Swimming
David Ogrin 1980 Men’s Golf
Gale Oliver 1960 Football
Thomas Owen 1976 Men’s Track
Robert Owens 1974 Manager
Collin Palomares 2009 Manager
Mike Pappas 1990 Football
Scott Paschal 1979 Baseball
Scott Paschal 1979 Baseball
Wilson Pate-Johnson 1997 Women’s Tennis
Cory Patton 2004 Baseball
Henry Paup 1970 Men’s Swimming
H. B. Payne 1960 Hall of Honor, Football
Richard Payne (Ret) 1977 Manager
Henry Pearson 1957 Football
Bill Peckman 1990 Football
Todd Pegram 2006 Football
Evan Perroni 2002 Football
Annie Peter 2007 Soccer
Richard Petru 1997 Baseball
Tim Petru 2002 Baseball
Timothy Philbeck 2004 Associate
Noel Phillips 1996 Men’s Track
Billy Pickard 1956 Hall of Honor, Trainer
Ron Plackemeier 1975 Yell Leader
Michelle Pokorny 1987 Volleyball
Layne Polocheck 1988 Football
John Poss 1968 Football
Richard Power 1971 Manager
William Pratt 1993 Men’s Track
W. A. Prewitt, III 1960 Men’s Golf
Brandie Prichard 1995 Swimming
Tim Prichard 1991 Manager
Edlyn Pursell 1986 Swimming
Jack Quirey 1949 Men’s Track
Bob Ragsdale 1953 Men’s Track
Glendall Rand 1957 Football
Kelly Raper 1983 Football
John Ray 2006 Football
Rhett Reed 1985 Men’s Basketball
Roman Reed 1985 Football
Family of Paul Register Associate
Wallace Reid 1992 Men’s Track
Cole Reinarz 1994 Football
Brian Restivo 1998 Manager
Keith Rice 1974 Football
Bucky Richardson 1991 Football
Joe Richardson, Jr. 1949 Associate
Jess Rickman, III 1970 Manager
Todd Riddle 1990 Men’s Golf
Holly Ridley 2009 Softball
Don Riggs 1977 Men’s Track
Dennis Rion 1983 Football
Cooper Robbins, Jr. 1953 Football
Jerry Robinette 1954 Baseball
William Robinette, Jr. 1964 Men’s Basketball
Tommy Robison 1984 Football
Christian Rodriguez 2001 Football
Reymundo Rodriguez 1968 Trainer
Mark Rollins 1994 Yell Leader
James Roper 1959 Football
Steve Rophail 2000 Trainer
Brian Ross 1990 Football
Rosemary Ruffino 1984 Softball
Chris Ruhman 1997 Football
Bryn Rupe 1998 Soccer
Ryan Rupe 1997 Baseball
George Rush 1953 Yell Leader
David Russo 1973 Men’s Swimming
Mark Rutledge 1985 Men’s Track
Valerie Ryan 1980 Swimming
Alfred Sams 1976 Football
Dessie Samuels 1977 Women’s Tennis
Percy Sanderson 1960 Baseball
Robert Sartor 1982 Baseball
Monte Schauer 1977 Men’s Golf
John Scheschuk 1999 Baseball
Greg Schorp 1994 Football
Chad Schroeder 2006 Football
William Schroeder,   Jr. 1956 Football
Rick Seeker 1975 Football
Jackie Sherrill Athletic Director
John Shields 2000 Trainer
Danny Signorelli 1992 Men’s Track
James Singleton 1966 Hall of Honor, Football
Jarin Skube 2002 Men’s Tennis
Ryan Slater 1999 Men’s Swimming
David Smith 1970 Football
Randy R. Smith 1985 Trainer
Susan Smith 1991 Trainer
Terry Smith 1969 Men’s Tennis
Tommy Smith 1962 Men’s Basketball
John Snell 1988 Wrestling
James Snowden 1967 Fencing
Maria Sommer 2011 Swimming
Stephen Sonnenberg 1974 Men’s Swimming
Kyle Sparkman 1998 Yell Leader
Cameron Spikes 1998 Football
Glenn Spradlin 1953 Men’s Track
Richard Stahr 1991 Trainer- Football
James Staley 1994 Men’s Tennis
Eugene Stallings 1957 Athletic Director
E. A. Staples, II 1968 Baseball
Frank Stark 1964 Baseball
Blake Steadman 2006 Football
Nathan Steadman 1984 Football
Richard Steadman 1959 Football
Larry Stegent 1970 Football
Terri Stone 1993 Soccer
Webster Stone 1949 Track, Cross Country
Ross Stooksberry 1993 Men’s Track
Ronald Strange 2005 Men’s Track
Tommy Sugg 1984 Football
Nancy Sullivan 1981 Softball
Robert Swain 1962 Manager
Michael Swan 1964 Football
Brian Szymczak 1994 Cross Country
Layne Talbot 1990 Football
Rick Tankersley 1987 Football
Loyd Taylor 1958 Football
Sandra Taylor 1982 Cross Country
Douglas Teague 1979 Football, Baseball
William Terrell 1946 Men’s Track
James Thatcher 1982 Yell Leader
Clint Thomas 1976 Baseball
Travis Thomas 1957 Men’s Track
Clifton Thomas, Jr. 1973 Football
Christina Thompson 2005 Swimming
Thor Thornhill 2001 Men’s Track
John Thornton 1975 Men’s Basketball
William Tolleson 1987 Football
Allison Torres 2000 Women’s Swimming
R. Sam Torn 1970 Yell Leader
Scott Torn 1995 Yell Leader
Henry Tracy, Jr. 1976 Football
David Trifon 1966 Men’s Swimming
Todd Tschantz 1986 Football
James Tyree 1954 Yell Leader
Jim Uptmore 1953 Hall of Honor
Frank Vaden, III 1956 Manager
Chris Valletta 2001 Men’s Swimming
Tim Van Zant 2004 Football
Eddie Van Dyke 1962 Football
Jack Vincent 1952 Pistol
Michael Vining 1994 Men’s Swimming
Christine Vordenbaumen 1994 Softball
Tim Vordenbaumen 1994 Football
Laura Wagner 1992 Swimming
Paul Wahlberg 1950 Hall of Honor
Chris Walker 1982 Yell Leader
Shawn Walker 1984 Football
Shea Walker 1986 Football
Michael Ward 1981 Football
Rhonda Ward 1981 Volleyball, Softball
Carl Warnke 1976 Football
Ty Warren 2003 Football
Kayci Waters 2002 Cross Country
Susan Watson 1980 Tennis
Dale & Phoebe Watts 1971 Football
Duncan Webb 1986 Football
Richmond Webb 1990 Football
Charles Weinbaum, Jr. 1947 Men’s Basketball
Sam Welsh 1960 Trainer
Don West 1966 Football
Robert West 1977 Associate
Gary Westerlage 1985 Baseball
Craig Weynand 1991 Yell Leader
Anthony Wheeler 1979 Men’s Track
Lee Wheeler 1983 Manager
Taylor Whitley 2002 Football
Michael Whitwell 1982 Football, Track
Heather Wiebe 2001 Soccer
Elise Wilkes 1980 Women’s Tennis
Lee Williams 1998 Manager
Samuel Williams 1968 Football
Kent Willis 1997 Men’s Swimming
Jack Willoughby 1972 Manager
Thomas Wilson 1961 Pistol
Charles Wiseman 1957 Hall of Honor
John Withers, Jr. 1983 Football
Kyle Wohlfahrt 1996 Manager
Linsey Woodard 2004 Soccer
James Woodfin 2988 Manager
Jon Word 1983 Associate
Chris Work 1990 Football
C. R. Wortham, Jr 1961 Baseball
Jane Wright 1976 Women’s Tennis
Randy Wylie 1986 Football
Susan Yantis 1984 Women’s Golf
Chris Yoder 2007 Football
Bill Youngkin 1969 Yell Leader
Ben Zachry 1986 Football
James Zamzow 1994 Men’s Track
Kalleen Zamzow 1993 Women’s Track